Terminator

Oryginalny tytuł: The Terminator | Reżyseria: James Cameron | Produkcja: USA, Wielka Brytania, 1984 | Czas: 107'
Występują: Arnold Schwarzenegger, Linda Hamilton

Czy jest ktoś, kto nie słyszał kultowego cytat „I’ll be back” wypowiedzianego z kamienną twarzą przez Arnolda Schwarzeneggera? Wśród klasyków kina science fiction „Terminator” w reżyserii Jamesa Camerona z 1984 roku jest filmem, który definiował gatunek i pomagał kształtować naszą wyobraźnię co do przyszłości pełnej technologii.

Wyobraź sobie świat, w którym roboty przejmują kontrolę nad planetą i postanawiają zniszczyć ludzkość. W 2029 roku, maszyny zdecydowały, że ich największym zagrożeniem jest człowiek o imieniu John Connor, lider ludzkiego ruchu oporu. Aby go zniszczyć, wysyłają niezniszczalnego cyborga (Schwarzenegger) z powrotem w czasie do 1984 roku, aby zabić matkę Connora, Sarę (Linda Hamilton), zanim John ujrzy światło dzienne. Jednak ludzie również mają swojego bohatera. Kyle Reese (Michael Biehn), wojownik z przyszłości, zostaje wysłany, aby chronić Sarę przed bezwzględnym terminatorem.

„Terminator” to arcydzieło kinematografii – ekscytujący, pełen akcji i napięcia thriller science fiction, który zrewolucjonizował gatunek. Jest to zarówno opowieść o przetrwaniu w świecie dominacji maszyn, jak i historia miłości, której stawką jest przetrwanie całej rasy ludzkiej. Film, który sprawił, że Arnold Schwarzenegger stał się ikoną kina akcji, a James Cameron jednym z najbardziej innowacyjnych reżyserów naszych czasów. Bez względu na to, czy jesteś fanem filmów akcji, czy miłośnikiem sci-fi, „Terminator” jest filmem, który musisz zobaczyć. [ChatGPT]

Data:

Godzina: 16:30

Miejsce:

Kategoria: Cykl Turinga

Bilety / Wejściówki

Zapraszamy na stronę GO OUT w celu zakupu biletów