Terminator 2

Oryginalny tytuł: Terminator 2: Judgment Day | Reżyseria: James Cameron | Produkcja: Francja, USA, 1991 | Czas: 137'
Występują: Arnold Schwarzenegger, Linda Hamilton, Robert Patrick

„Terminator 2: Dzień sądu” to kolejny majstersztyk w reżyserii Jamesa Camerona, który stanowił nie tylko sequel oryginalnego „Terminatora” z 1984 roku, ale także wyznaczył nowe standardy dla filmów science fiction i kina akcji. Odnosząc ogromny sukces zarówno krytyczny, jak i komercyjny, film wprowadził widzów w nowy, jeszcze bardziej ekscytujący rozdział tej postapokaliptycznej sagi.

Tym razem Schwarzenegger powraca jako Terminator, ale z zupełnie inną misją. Zamiast zabijać, został wysłany wstecz w czasie, aby chronić młodego Johna Connora (Edward Furlong), przyszłego lidera ludzkiego ruchu oporu. Cameron bawi się konwencjami, przekształcając niegdysiejszego zabójcę w najbardziej nieprawdopodobnego, lecz niezwykle skutecznego bohatera.

Ale maszyny nie ustępują tak łatwo. W odpowiedzi wysyłają nowy, zaawansowany model Terminatora T-1000 (Robert Patrick) – płynną, metaliczną postać, która może przybierać dowolny kształt i jest praktycznie niezniszczalna. T-1000 jest niewątpliwie jednym z najbardziej niepokojących antagonistów w historii kina, wprowadzając niezwykłą intensywność do filmu.

„Terminator 2: Dzień sądu” to rewolucyjny film, który po raz kolejny pokazał, że Cameron jest mistrzem łączenia efektów specjalnych, emocjonującej akcji i głęboko ludzkich dramatów. Oferuje intensywną podróż pełną zaskakujących zwrotów akcji, niezapomnianych postaci i efektów specjalnych, które nawet po tylu latach wciąż robią wrażenie. [ChatGPT]

Data:

Godzina: 19:00

Miejsce:

Kategoria: Cykl Turinga

Bilety / Wejściówki

Zapraszamy na stronę GO OUT w celu zakupu biletów