Perlimpy

Oryginalny tytuł: Perlimps | Reżyseria: Alê Abreu | Produkcja: Brazylia, 2022 | Czas: 75'

Poprzedni film brazylijskiego animatora Alê Abreu – „Chłopiec i świat” z 2013 roku – był prawdziwą sensacją. Opowieść o dziecku, które ze swojej małej wioski wyrusza na poszukiwanie ojca, zachwycała nie tylko stroną wizualną, która łączyła minimalizm z olśniewającymi obrazami, czy muzyczną, która hipnotycznym rytmem napędzała ekranowe wydarzenia, ale także niezwykle aktualnym i ważnym przesłaniem. Podróż dziecięcego bohatera była dla reżysera okazją, by właśnie z dziecięcej perspektywy spojrzeć na problemy zglobalizowanego świata: społeczne nierówności, ginącą naturę czy rozpad międzyludzkich więzi. To film zachwycający, zabawny, wzruszający, mądry, ale i niedający łatwego pocieszenia.

Te wszystkie elementy – różnorodność emocji, obłędna warstwa wizualna i dźwiękowa – pojawiają się też w „Perlimpach”, najnowszym dziele Abreau, na które reżyser kazał nam czekać 10 lat, a którym udowadnia, że należy do najciekawszych głosów współczesnej animacji.

Razem z Claé i Bruô trafiamy do tajemniczej dżungli, która natychmiast atakuje nas dźwiękami, kolorami, ruchem. Obezwładnia i przytłacza. Bohaterowie są wysłannikami z rywalizujących ze sobą Królestw Słońca i Księżyca i obaj chcą odnaleźć tytułowe stworzenia, które wydają się jedyną nadzieją w obliczu nadciągającej wojny. Szybko okazuje się, że – by odnieść sukces – Claé i Bruô muszą połączyć siły mimo wszystkiego, co ich dzieli. [Szymon Holcman]

Kategoria wiekowa: 7+
Lektorka: Aleksandra Dziewit

Data:

Godzina: 14:00

Miejsce:

Kategoria: Ośmiorniczki

Bilety / Wejściówki

Zapraszamy na stronę GO OUT w celu zakupu biletów