Smocza księżniczka

Oryginalny tytuł: Princesse Dragon | Reżyseria: Jean-Jacques Denis, Anthony Roux | Produkcja: Francja, 2021 | Czas: 70'

Bristle to mała dziewczynka wychowana przez smoki. Zieje ogniem, ma siłę dziesięciu rycerzy, a ciało pokryte łuskami, które sprawiają, że zmienia kolor w zależności od pory roku, i włosy, które są domem dla całej gromady zwierzątek. Na skutek nieprzewidzianych okoliczności dziewczynka będzie musiała opuścić smoczą jaskinię i wyruszyć w podróż do świata ludzi. To tam pozna, czym jest przyjaźń i solidarność, ale także zawiść i chciwość.

„Smocza księżniczka” w reżyserii Jean-Jacquesa Denisa i Anthony’ego Rouxa to kolejna produkcja francuskiej firmy Ankama Animations, która powstała w oparciu o komiksowe wydawnictwo Ankama. Od samego początku stawiało ono na gatunkowe komiksy pełne akcji, w których czuć było inspiracje animacją i grami wideo. Ta strategia przyniosła spore sukcesy i pozwoliła na inwestycję w… studio animacji i tworzenie gier.

W produkcjach firmowanych logo Ankama widoczna jest autentyczna miłość do współczesnej rozrywki i popkultury we wszystkich jej przejawach. Bez znaczenia, czy są to mangi, czy animacje ze studia Ghibli, czy street art, czy literatura fantasy. Widać to również w „Smoczej księżniczce”, na pierwszy rzut oka klasycznej opowieści o smokach, które wydają się śmiertelnym zagrożeniem dla ludzi – tylko ktoś taki jak Bristle może zmienić bieg historii. [Szymon Holcman]

Kategoria wiekowa: 7+
Lektorka: Aleksandra Dziewit

Data:

Godzina: 11:00

Miejsce:

Kategoria: Ośmiorniczki

Bilety / Wejściówki

Zapraszamy na stronę GO OUT w celu zakupu biletów