Goście z galaktyki Arkana

Oryginalny tytuł: Gosti iz galaksije | Reżyseria: Dušan Vukotić | Produkcja: Jugosławia, Czechosłowacja, 1981 | Czas: 85'
Występują: Lucie Žulová, Helena Růžičková

Polacy mieli „Klątwę Doliny Węży”, a mieszkańcy dawnych Jugosławii i Czechosłowacji – właśnie „Gości z galaktyki Arkana”. Fabuła filmu opowiada o pisarzu powieści science fiction, który potrafi materializować swoje myśli i ściąga obcych na Ziemię.

Choć brzmi to dość absurdalnie, „Goście z galaktyki Arkana” zgrabnie łączą gatunkowe elementy komedii science fiction z pomysłami niemal awangardowymi. Za wyjątkowe efekty specjalne odpowiadał bowiem Jan Švankmajer (twórca „Czegoś z Alicji” i „Małego Otika”), a za reżyserię – Dusan Vukotic, pochodzący z Bośni i Hercegowiny mistrz animacji, który w 1961 roku otrzymał Oscara za film „Erzatz”. Efektem jest produkcja, która dowodzi, że dawne państwa demokracji ludowej też miały swoje kino gatunkowe!

„Goście z galaktyki Arkana” zostaną pokazani po raz pierwszy w Polsce w wersji zremasterowanej właśnie na Octopusie. Pokaz jest efektem współpracy festiwalu z Zagreb Film.

Data:

Godzina: 17:15

Miejsce:

Kategoria:

Bilety / Wejściówki

Zapraszamy na stronę GO OUT w celu zakupu biletów