O „Gwiezdnych wojnach” w PRL-u. Spotkanie autorskie z Jakubem Burzyńskim i Jakubem Turkiewiczem

O „Gwiezdnych wojnach” w PRL-u. Spotkanie autorskie z Jakubem Burzyńskim i Jakubem Turkiewiczem

W latach osiemdziesiątych „Gwiezdne wojny” zbierały w polskich kinach miliony widzów i wpłynęły na wyobraźnię setek tysięcy polskich nastolatków. Choć oficjalny merch Gwiezdnej Sagi nie był dostępny w PRL-owskich sklepach, lokalne spółdzielnie produkowały podróbki figurek przedstawiających bohaterów serii, a w większych i mniejszych miastach powstawały kluby fantastyki skupione wokół „Gwiezdnych wojen”.

Gośćmi spotkania poświęconego recepcji „Gwiezdnych wojen” w PRL-u będą:

Jakub Turkiewicz – autor książki „Wojna Gwiazd” (Wydawnictwo: Fundacja Instytut Kultury Popularnej) opowiadającej o genezie polskiego fandomu „Gwiezdnych wojen” i autor serwisu StarWarsy.pl, gdzie przez lata publikował artykuły i zdjęcia, tworząc przy okazji wirtualne muzeum pamiątek i gadżetów związanych z „Gwiezdnymi wojnami”.

Jakub Burzyński – kolekcjoner bootlegowych figurek postaci z „Gwiezdnych wojen” wyprodukowanych w PRL-u przez polskie spółdzielnie i niewielkie firmy; autor poświęconych im książek „Far Far Away: A Guide to Unlicensed Vintage Polish Star Wars Figures” i „Far Far Away: 2nd Generation”.

Data:

Godzina: 17:00

Miejsce:

Kategoria: Spotkania i wykłady