Wojownicy

Oryginalny tytuł: The Warriors | Reżyseria: Walter Hill | Produkcja: Stany Zjednoczone, 1979 | Czas: 100'
Występują: Michael Beck, James Remar, Dorsey Wright

Walter Hill, który niestety nie potrafi odnaleźć się w realiach współczesnego kina, w latach 1975-1984 zaliczył niesamowity ciąg znakomitych filmów – świeżych gatunkowo, niesamowicie wystylizowanych, w kilku przypadkach mocno wyprzedzających swoje czasy.

Najbardziej znanym jego dziełem pozostają jednak „Wojownicy”. Historia wyolbrzymia problem trawiących Nowy Jork młodocianych gangów, nadając równocześnie twarze i charaktery dzieciakom, uważanym do tej pory za jednolitą, destrukcyjną masę. Hill bawi się różnymi konwencjami, dając widzom ostatecznie zupełnie nową jakość. Szkielet całej historii – mordercza ucieczka tytułowego gangu niesłusznie oskarżonego o morderstwo na „swój teren” – ma wymiar mitologiczny, stające na ich drodze dziwaczne ekipy zbirów są niczym wyjęte z komiksów superbohaterskich, a kolejne starcia, podkreślone brutalną choreografią, przypominają chodzone bijatyki z automatów.

Seans „Wojowników” na Octopusie będzie pokazem partycypacyjnym. Odbędzie się w Galerii Layup, w której przygotowane zostanie specjalne, korespondujące z filmem graffiti. Widzowie mają natomiast obowiązek przebrać się za członków jednego z gangów.

Data:

Godzina: 21:30

Miejsce:

Kategoria: Pokazy specjalne

Bilety / Wejściówki

Już wkrótce rozpoczynamy sprzedaż biletów!