Amerykański ninja

Oryginalny tytuł: American Ninja | Reżyseria: Sam Firstenberg | Produkcja: Stany Zjednoczone, Filipiny, 1985 | Czas: 95'
Występują: Michael Dudikoff, Steve James, Judie Aronson

Niespodziewany przebój wytwórni Cannon Films, który w Polsce także zyskał ogromną popularność – najpierw dzięki erze wideo, później dzięki częstym powtórkom w ramówce Polsatu. Michael Dudikoff gra tu Joe Armstronga, amerykańskiego żołnierza stacjonującego na Filipinach, który musi wykorzystać swoje umiejętności w walce z armią złych wojowników ninja.

„Amerykański ninja” to piąty film w karierze Sama Firstenberga (a przy okazji trzeci ze słowem „ninja” w tytule) i jednocześnie najsłynniejsza produkcja, jaką nakręcił. Małoletni widzowie we wszystkich krajach, do których film dotarł na kasetach, byli zafascynowani tajemną sztuką ninja i wymyślną bronią używaną przez wojowników, a Michael Dudikoff, łączący typową dla ejtisowych mięśniaków siłę z chłopięcym urokiem, stał się na chwilę prawdziwą gwiazdą kina akcji. Choć filmy o skradających się bezszelestnie wojownikach powstawały już wcześniej, to właśnie Firstenberg i Dudikoff umieścili słowo „ninja” w leksykonach filmowych.

Film zaprezentujemy w wersji lektorskiej – czyta Tomasz Knapik. [Grzegorz Fortuna]

Data:

Godzina: 18:30

Miejsce:

Kategoria: Filmowe pożegnanie Tomasza Knapika VHS Hell

Bilety / Wejściówki

Już wkrótce rozpoczynamy sprzedaż biletów!