zdjęcie: mężczyzna w garniturze w biurze, obok niego stary telewizor

997 + spotkanie z twórcą programu, Michałem Fajbusiewiczem

„997” to jeden z najbardziej niezwykłych fenomenów w historii polskiej telewizji. Debiutujący już w 1986 roku program kryminalny ze szczegółami opisywał tajemnicze zbrodnie i nierozwiązane sprawy, czym fascynował dorosłych widzów i przerażał tych młodszych. Otwierający każdy odcinek utwór zespołu Chase na stałe wrył się w świadomość całego pokolenia, zwiastując kolejną dawkę zbrodni. A ponieważ oglądalność „997” w czasach świetności osiągała nawet 15 milionów telewidzów, uzyskane od nich informacje niejednokrotnie pomagały w ujęciu groźnych przestępców.

W ramach Octopus Film Festival chcemy przypomnieć historię i rolę tego fenomenu. Gośćmi specjalnego wydarzenia będą Michał Fajbusiewicz – autor i prezenter programu – i dr Krzysztof Grzegorzewski z Uniwersytetu Łódzkiego, który pracuje obecnie nad monografią „997”. Widzowie będą więc mieli okazję nie tylko zobaczyć wybrane fragmenty, ale też dowiedzieć się, jak wyglądały kulisy pracy nad „997” i jakie zagadki kryminalne mroziły krew w żyłach polskich widzów w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych.

 

Uwaga: Seans  przeznaczony wyłącznie dla osób pełnoletnich. Każda osoba wybierająca się na to wydarzenie będzie tego świadoma i nie zamierza rościć pretensji z tego tytułu do osoby prowadzącej i/lub organizatora wydarzenia.

Data:

Godzina: 19:00

Miejsce:

Kategoria: 997 Spotkania i wykłady